loader image

نکاتی مهم که باید پیش از خرید ملک اداری بدانید

در سال های اخیر در شهرهای کوچک و بزرگ روند کسب درآمد، روش ها و الگو های جدیدی پیدا کرده است. به همین دلیل نرخ خرید ملک اداری، در شهرهایی مانند تهران و مشهد روز به روز بیشتر می‌شود. کارایی و ویژگی‌های خرید ملک اداری، با ملک‌های تجاری و مسکونی کاملاً متفاوت است.

اگر تصمیم به شروع کسب و کار متفاوتی دارید و نیازمند دفتر اداری هستید، ما در این مقاله به شما جهت خرید ملک اداری، کمک شایانی خواهیم کرد.

خرید ملک اداری

 

اطمینان حاصل کنید که خرید ملک اداری امری ضروری است

پیش از هر چیز چشم انداز کسب و کار خود و هزینه‌های دفتر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید خرید دفتر شخصی برای کار شما ضروری است و پس از شروع فعالیت می‌توانید از آن بهره برداری خوبی داشته باشید.

ممکن است، هزینه خرید یا اجاره دفتر مقدار زیادی از سرمایه فعلی شما را به خود اختصاص دهد؛ به عبارت دیگر با توجه به مخارج بالای دفتر باید سنجیده عمل کنید تا بتوانید به سوددهی کافی برسید و سرمایه تان به خطر نیافتد.

پس از آن که از تصمیم خود اطمینان حاصل کردید، مشخصاتی که باید دفترتان داشته باشد را معین کنید. برای مثال می‌خواهید دفترتان در کدام قسمت شهر باشد؟ چه تعداد کارمند خواهید داشت و چه متراژی برای دفترتان نیاز است؟

پس از آن که معیارهای دفترتان را مشخص کردید، گزینه‌های نامناسب از فیلتر شما رد نخواهند شد، در نتیجه راحت‌تر می‌توانید تصمیم گیری کنید.

همچنین بخوانید: سوالات متداول سرمایه گذارى

 

 

انواع دفاتر اداری و ویژگی‌های آن

برای دفاتر کار می‌توان از سه نوع ملک استفاده کرد:

  • املاک مسکونی (دارای سند مسکونی) با موقعیت اداری:

به املاکی که دارای سند مسکونی می‌باشند اما موقعیت و ساختشان برای دفتر اداری مناسب است، املاکی با موقعیت اداری گفته می‌شود.

در املاک مسکونی با موقعیت اداری، فقط صاحب ملک مجاز است، چند دفتر خاص افتتاح کند در غیر این صورت دفتر پلمپ خواهد شد.

  • املاک مسکونی (دارای سند مسکونی) با موقعیت مسکونی:

تنها تفاوت این دفاتر با دفاتر مسکونی با موقعیت اداری، در این است که پرستیژ و موقعیت دفتر در حد ضعیف تری است و رضایت صاحب دفتر را تأمین نمی‌کند.

  • املاک اداری (دارای سند اداری):

املاکی که به صورت مستقیم مجوز اداری دارند، تنها دفاتری هستند که در آن‌ها بدون هیچ محدودیتی می‌توانید هر کسب و کاری که می‌خواهید داشته باشید.

همچنین دفاتری که سند اداری دارند دارای مجوز نصب تابلو نیز می‌باشند، البته در نظر داشته باشید قیمت نصب تابلو بسیار بالا است.

دفاتر کار اشتراکی چه دفاتری هستند؟

در ابتدای راه که بودجه کافی برای خرید ملک اداری ندارید و هزینه‌های دیگری نیز باید متحمل شوید مانند مخارج وسایل دفتر، دیزاین، حقوق کارمندان و … .

خرید یک ملک کوچک و کم هزینه می‌تواند به شما در صرفه جویی هزینه‌ها یاری رساند؛ اما مشکل اینجا است که ملک اداری با متراژ کوچک بسیار کم پیدا می‌شود. در اینجا به شما خرید دفتر کار به صورت مشارکتی را پیشنهاد می‌کنیم.

دفتر کار مشارکتی دفتری است که چند نفر به صورت مشارکتی آن را خریده و همگی در آن فعالیت خود را انجام می‌دهند. به این شکل، شما یک دفتر با متراژ مناسب دارید که هزینه گزافی برای آن پرداخت نکرده‌اید زیرا یک یا چند شریک دارید که هزینه خرید ملک، بینتان تقسیم شده است. همچنین چون ملک بزرگ است، زمان زیادی را برای یافتن و راه اندازی آن صرف نکرده‌اید.

یافتن شریک برای خرید دفتر، کار سختی نیست. برای مثال می‌توانید به بنگاه های منطقه مورد نظرتان، بسپارید که برای شما شریکی پیدا کنند. یا درخواستتان را در سایت های گوناگون قرار دهید.

همچنین می‌توانید در ساختمان های اداری منطقه، با کسب اجازه از مدیر ساختمان و واحد های دیگر، اطلاعیه مربوط به شریک با شماره تان قرار دهید تا در صورت تمایل با شما تماس بگریند.

همچنین بخوانید:آشنایی با سرمایه پذیری و شرایط آن

 

خرید ملک اداری

 

پیش از خرید ملک اداری به این نکات توجه کنید.

  • معمولاً توصیه می‌شود موقعیت دفتر کار در خیابان‌های اصلی، مرکز شهر و مناطقی که رفت و آمد در آن‌ها زیاد است باشد؛ اما ممکن است فعالیتتان به شکلی باشد که در دفتر نیاز به تمرکز داشته باشید و آرامش محیط برای شما مهم‌تر از در دید عموم بودن، باشد. در این شرایط می‌توانید دفاتری را انتخاب کنید که در محله‌های آرام‌تر قرار دارند.
  • داشتن انبار قفسه دار برای یک دفتر اداری که با پرونده‌ها و فرم های مختلفی سر و کار دارد و یا آن‌ها را بایگانی می‌کند، امتیاز چشم گیری است.
  • علاوه بر این داشتن پارکینگ برای ملک اداری که هر روز به آن رفت و آمد می‌کنید، بسیار مهم است. هنگام خرید ملک حتماً به این نکته توجه بفرمایید.
  • املاک اداری علاوه بر اینکه قیمت بالاتری نسبت به سایر املاک مسکونی، تجاری و … دارند و مخارجشان نیز بیش از حالت نرمال است. در نتیجه پیش از اخذ هر گونه تصمیمی، همه زوایای فعالیتتان و ملکی که می‌خواهید تهیه کنید بررسی کنید.
  • نوع مسکونی یا اداری بودن دفتر ارتباط تنگاتنگی با نوع فعالیت و کسب و کار شما دارد. اگر دفتر شما، دفتر مهندسی، دفتر ازدواج و طلاق، دفتر وکالت، مطب پزشک و … است، خرید یک ملک مسکونی با موقعیت اداری برای شما مناسب است. با این روش شما هزینه و سرمایه کمتری را درگیر ملک خواهید کرد.

 

 

 

شایان ذکر است هنگام خرید ملک مسکونی-اداری، ملک متعلق به آپارتمانی را خریداری کنید که بیشتر طبقات آن اداری باشد برای مثال همگی دفتر مهندسی باشند. در غیر این صورت ممکن است رفت و آمد و سر و صدای دفتر شما، باعث شاکی شدن همسایه‌ها شود و این مسئله خود تبعات ناخوشایندی را در پی خواهد داشت.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ