loader image

معرفی ۷ بخش مهم برای سرمایه گذاری مناسب در ترکیه

معرفی 7 بخش مهم برای سرمایه گذاری مناسب در ترکیه

ترکیه با داشتن جمعیت جوان، فرصت‌های شغلی بسیار، هزینه‌های پایین و … یک کشور مناسب برای سرمایه گذاری و زندگی است. برای داشتن یک سرمایه گذاری مناسب در ترکیه باید در ابتدا از نوع سرمایه گذاری خود مطمئن باشیم. برای مثال ممکن است شما هزینه‌های بسیاری برای راه اندازی یک شرکت عمرانی در ترکیه بپردازید، اما در نهایت هیچ گونه بازدهی نداشته باشد. در اینجا ما سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف ترکیه را شرح می‌دهیم.

سرمایه گذاری در ترکیه
 1. سرمایه گذاری در بخش تکنولوژی

امروزه در ترکیه بخش فناوری و اطلاعات اهمیت بسیاری دارد. به طوری که سازمان‌هایی بسیاری برای توسعه تکنولوژی به وجود آمده‌اند. بر این اساس ترکیه یک کشور مناسب برای افرادی است که می‌خواهند در زمینه‌های توسعه نرم افزار، نانو تکنولوژی و … سرمایه گذاری کنند. هر چند که شرکت‌های بسیاری در این زمینه مشغول هستند، اما همچنان فضاهای بسیاری برای توسعه فناوری وجود دارد.

 1. سرمایه گذاری در بخش پوشاک

کشورهای بسیاری همچون چین در صنعت پوشاک بسیار خوب عمل کرده‌اند. در این میان ترکیه نیز پوشاک را به قیمتی مناسب و کیفیتی بی نظیر ارائه می‌دهد. علاوه بر این با توجه به جایگاه جغرافیایی ترکیه و نزدیکی به اروپا و خاورمیانه، صنعت پوشاک آن با میزان تقاضای بسیار بالایی مواجه است.

بر این اساس به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال یک کسب و کار پر سود با میزان ریسک کم هستید، بخش پوشاک نساجی در ترکیه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

 1. سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز

با توجه به افزایش جمعیت در ترکیه و همچنین افزایش میزان مهاجرت به این کشور، پروژه در بخش ساخت و ساز یکی از مهم‌ترین سرمایه گذاری‌ها در ترکیه است. طبق آمار منتشر شده در سپتامبر 2017 فروش 6% از مراکز مسکونی به سرمایه گذاران خارجی بوده است. هم اکنون این رقم در حال افزایش است.

برخی سرمایه گذاران هم برای اخذ اقامت ترکیه می‌توانند ملکی با قیمت 250 هزار دلار تهیه کنند.

 1. سرمایه گذاری در بخش غذا

کشور ترکیه دارای فرهنگی غنی در بخش آشپزی و غذا است. هر شهر و روستایی در ترکیه غذاهای خاص خود را دارد. علاوه بر این در تمامی بخش‌های ترکیه رستوران‌های ایتالیایی، ایرانی، هندی و … نیز وجود دارد.

با توجه به اینکه سالانه میلیون‌ها نفر به عنوان توریست وارد ترکیه می‌شوند سرمایه گذاری در بخش غذا امری کاملاً منطقی و پرسود خواهد بود.

 1. سرمایه گذاری در بخش توریستی

کشور ترکیه دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری همچون سواحل زیبا و چهار فصل آفتابی از جنوب، جنگل‌ها و کوهه‌ای سرسبز، دریای سیاه، سازه‌های تاریخی و … است. به همین سبب دارای پتانسیل توریستی بسیار بالایی می‌باشد و به عنوان ششمین منطقه محبوب توریستی در جهان شناخته می‌شود.

علاوه بر این، دولت طرح‌های تشویقی بسیاری برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش گردشگری دارد و افراد می‌توانند با بهره‌مندی از آن‌ها شرایط ایده آل و مناسبی را برای سرمایه گذاری داشته باشند.

 

 1. سرمایه گذاری در بخش محیط زیست

با توجه به افزایش گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین، دولت ترکیه به دنبال تدابیری برای حفظ محیط زیست و منابع موجود است. بر این اساس بخش محیط زیست، یکی از بهترین بخش‌ها برای فعالیت و سرمایه گذاری است.

کشور ترکیه با توجه به عضویت در اتحادیه اروپا، پروتکل کیوتو را پذیرفته است. بر این اساس انتظار می‌رود ترکیه بودجه بسیار زیادی را به این بخش اختصاص دهد. علاوه بر این برای جذب سرمایه گذار طرح‌های تشویقی نیز ارائه داده است. در ادامه برخی از آن‌ها را عنوان می‌کنیم:

معافیت گمرکی

ارائه زمین رایگان

پشتیبانی بهره سرمایه گذاری

معافیت مالیات بر ارزش افزوده

و …

 1. سرمایه گذاری در بخش انرژی و منابع طبیعی

این بخش تأثیر بسیاری بر اقتصاد ترکیه گذاشته است و شما می‌توانید در زمینه‌های انرژی باد، انرژی‌های خورشیدی، انرژی زمین گرمایی، انرژی آبی و … سرمایه گذاری کنید.

با توجه به میزان اهمیت بخش منابع طبیعی و انرژی دولت ترکیه طرح‌های تشویقی مناسبی برای جذب سرمایه گذاران ارائه داده است. برخی از موارد این طرح تشویقی عبارت‌اند از:

 • معافیت گمرکی
 • حق بیمه سهم کارفرما
 • معافیت مالیات بر ارزش افزوده
 • تخفیف مالیاتی تا میزان 40 درصد
 • و …

 

اکنون که تمامی این بخش‌ها را شناختید، می‌توانید یک سرمایه گذاری مناسب در ترکیه داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در ترکیه می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ