loader image

معرفی ۳ گام مهم برای سرمایه گذاری در بورس

معرفی 3 گام مهم برای سرمایه گذاری در بورس

بازار بورس، یکی از بهترین بازارها برای سرمایه گذاری است. در صورتی که انتخاب‌های هوشمندانه‌ای داشته باشید، می‌توانید به‌سرعت و به بهترین شکل درآمد مورد نظر خود را به دست بیاورید. در این راستا چند گام مهم برای ورود به بازار بورس وجود دارد که در اینجا برای شما مهم‌ترین آن‌ها را شرح می‌دهیم:

اولین گام: افزایش مطالعه و کسب اطلاعات در رابطه با بورس

اگر بدون شناخت وارد این بازار شوید، دیر یا زود دچار مشکلات بسیاری خواهید شد. پس همواره باید سعی کنید که اطلاعات خود را در این زمینه بروز کنید. در این راستا می‌توانید با افراد حرفه‌ای مشورت کنید و یا ویدئوهای آموزشی مربوط به بورس را مشاهده کنید.

در این مرحله به شما توصیه می‌کنیم موارد زیر را رعایت کنید:

  • به بورس به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید.
  • بازار بورس همیشه همراه با نوسانات است. به همین سبب به شما پیشنهاد می‌کنیم که هیچ‌گاه باعجله کاری را انجام ندهید.
  • مشورت با افراد متخصص در این زمینه را در اولویت خود قرار دهید. برای این کار می‌توانید از کارگزاران رسمی بورس که مجوز مشاوره دارند، بهره ببرید.
  • در صورتی که به تازگی وارد دنیای بورس شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پس انداز خود را وارد بورس نکنید. در واقع تنها آن بخش از سرمایه خود را وارد بورس کنید که در کوتاه مدت به آن نیازی ندارید.

 

دومین گام: دریافت کد معاملاتی

برای اینکه بتوانید در بورس سرمایه گذاری کنید، باید در ابتدا کد معاملاتی دریافت کنید. برای دریافت کد باید مدارک خود را همچون کد ملی، شناسنامه و … به کارگزاران رسمی بورس ارائه دهید.

 

سومین گام: انجام معامله

کلیه معاملات (خرید و فروش سهام) از طریق شرکت‌های کارگزاری انجام می‌شود. شما می‌توانید برای خرید و فروش به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی اقدام کنید. علاوه بر این خرید یا فروش مستقیم سهام توسط خود فرد، از طریق سامانه معاملات آنلاین نیز صورت می‌گیرد.

در سفارش اینترنتی به جای مراجعه حضوری به کارگزاری و تکمیل فرم سفارش می‌توانید به پایگاه اینترنتی کارگزاری مراجعه کرده و فرم سفارش خرید یا فروش سهام را از طریق اینترنت تکمیل و در اختیار کارگزار قرار دهید. در آخر کارگزار عملیات خرید یا فروش سهام را بر اساس سفارش شما انجام می‌دهد.

 در معاملات آنلاین، پس از اینکه رمز عبور را از کارگزاری کردید، می‌توانید شخصاً نسبت به خرید و فروش سهام از طریق اینترنت اقدام کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید این روش سرعت بیشتری در انجام معاملات دارد. بر این اساس ما اغلب به شما توصیه می‌کنیم که از شیوه معاملات آنلاین برای خرید و فروش‌های خود استفاده کنید.

 

3 توصیه مهم که برای سرمایه گذاری در بورس باید به آنها توجه کنید:
  1. شایعات بسیاری در بازار بورس وجود دارد. به شما توصیه می کنیم برای جلوگیری از به دام افتادن در این شایعات، همواره بر اساس اطلاعات واقعی و منابع معتبر تصمیم نهایی را بگیرید.
  2. تا جای ممکن، بجای خرید مستقیم سهام، از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری وارد بورس شوید، چون این صندوق‌ها، توسط افراد حرفه‌ای اداره شده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند.
  3. همواره سبدی از سهام متنوع تشکیل دهید تا میزان ریسک سرمایه گذاری شما کاهش پیدا کند. با این شیوه، زیان ناشی از کاهش قیمت یک یا چند سهم، با سود ناشی از افزایش قیمت سایر سهام موجود در سبد سرمایه گذاری شما کاهش خواهد یافت.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ