loader image

معرفی استارتاپ و روش‌های تأمین سرمایه آن

معرفی استارتاپ و روش‌های تأمین سرمایه آن

استارتاپ به عنوان یک سازمان و یا شرکت نوپا است که بر اساس یک ایده منحصر به فرد، کار خود را آغاز می‌کند. با توجه به اینکه این ایده بسیار خاص و جذاب است، می‌تواند در کوتاه مدت باعث رشد شرکت شده و میزان سودآوری را افزایش دهد. گوگل، فیس‌بوک و اپل جزء معروف‌ترین استارتاپ ها در سطح جهان هستند.

سؤالی که در رابطه با استارتاپ ها به وجود می‌آید، اغلب این است که آیا تنها یک ایده می‌تواند باعث سودآوری یک شرکت نوپا شود؟

در رابطه با این سؤال باید بگوییم که عوامل بسیاری بر روی موفقیت استارتاپ ها تأثیر می‌گذارند و ایده اولین گام برای آغاز استارتاپ ها می‌باشد.

از دیگر گام‌های آن، یک سرمایه گذاری مناسب است. این سرمایه گذاری باید به صورتی باشد که بتواند امکانات لازم برای پرورش یک ایده را فراهم کند. تا در نهایت شما بتوانید به درآمد مورد نظرتان دست پیدا کنید.

نحوه سرمایه‌گذاری در استارتاپ باید به صورتی انجام شود که ایده را به بهترین شکل به ثمر برساند. پس شیوه سرمایه گذاری نقش بسیار مهمی در موفقیت شما دارد. در صورتی که انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری داشته باشید، در کوتاه مدت می‌توانید نتایج مثبت بسیاری را ملاحظه کنید.

استارتاپ
معرفی روش‌های تأمین سرمایه استارتاپ

در برخی موارد، کارآفرینان خود بودجه لازم برای راه اندازی یک استارتاپ بزرگ را دارند. گاهی اوقات هم ایده آن‌قدر بزرگ نیست که نیازی به سرمایه گذاری بسیار زیادی داشته باشد و تنها با اجاره یک دفتر معمولی، می‌توان به آن دست یافت.

در روش سرمایه گذاری شخصی، خبری از وجود سرمایه گذار نیست و فرد باید از بودجه شخصی خود هزینه‌ها را تأمین کند. بیشتر استارتاپ ها هم اغلب از طریق سرمایه گذاری شخصی شروع به کار می‌کنند. چراکه سرمایه گذاران بر روی ایده‌هایی که ریسک بالایی دارند و یا بازدهی چندانی ندارند، حاضر به سرمایه گذاری نیستند.

در بیشتر موارد کارآفرینان سرمایه لازم را ندارند و آن را از طریق وام‌های بانکی، سرمایه گذاران خارجی و … به دست می‌آورند. یکی از بهترین شیوه‌ها برای جذب سرمایه این است که یک سرمایه‌گذار بزرگ در استارتاپ سرمایه‌گذاری کلان کرده و تمامی دغدغه‌های مالی را از بین ببرد.

مزایای سرمایه‌گذاری در استارتاپ در برابر سرمایه‌گذاری در بازار عمومی

این دو نوع سرمایه گذاری تفاوت‌های بسیاری با هم دارند. در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری دارید، بهتر است که در ابتدا تفاوت‌های این دو شیوه را بدانید.

  1. عواید

عرضه خصوصی اولیه در سال‌های اول کمتر انجام می‌شود و تا زمانی که شرکت‌های فناور ارزش بیشتری به دست بیاورند، عرضه خصوصی اولیه را به تعویق می‌اندازند. این شرایط، شاید با اهداف سرمایه‌گذاران مبنی بر سودهی در کوتاه مدت سازگار نباشد.

  1. بازه زمانی

اغلب سرمایه گذاری در بازارهای عمومی، می‌تواند در بازه زمانی کوتاهی سودهی مناسبی داشته باشد. در رابط با سرمایه گذاری به وسیله استارتاپ این سودهی در بازه زمانی طولانی‌تری صورت می‌گیرد. در برخی موارد ممکن است چند سال نیز طول بکشد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که استارتاپ ها شروعی جدید برای کسب و کاری تازه هستند و بعد از اینکه شناخته شوند سوددهی بسیار بیشتری نسبت به کسب و کار در بازارهای عمومی دارند.

  1. فروش سهام

سرمایه گذاران در بازار عمومی، در هر زمانی که نیاز داشته باشند می‌توانند سهام خود را بفروشند. این در حالی است که فروش سهام استارتاپ پیش از عرضه خصوصی اولیه سخت‌تر است؛ چراکه سهام به دلیل الزامات و قوانینی مثل حق رد اولیه برای فروش ثانویه هستند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ