loader image

شش نکته طلایی که باید قبل از سرمایه‌گذاری در استارتاپ از آن‌ها مطلع باشید

شش نکته طلایی که باید قبل از سرمایه‌گذاری در استارتاپ از آن‌ها مطلع باشید

سرمایه گذاری در استارتاپ می‌توان سودآوری بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشد اما در عین حال ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه افراد شود. برای این اساس ما به همه افراد توصیه می‌کنیم پیش از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری بگیرند، تمامی جوانب و نکات مربوطه را بررسی کنند.

در اینجا ما 6 نکته مهم برای افرادی که خواهان سرمایه‌گذاری در استارتاپ هستند را شرح می‌دهیم.

  1. شفافیت مسیر

در طول مسیر رسیدن به هدف، هیچ شخصی نباید پنهان کاری و یا رفتار ضد و نقیض داشته باشد. اساس روابط باید بر مبنای اعتماد باشد و دو طرف باید تمامی نکات و اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری را عنوان کنند.

  1. بررسی ایده استارتاپ

پیش از هرگونه سرمایه گذاری، شخص سرمایه گذار باید ایده‌ها و میزان کارایی آن‌ها را به صورت کامل بررسی کند. در واقع یک سرمایه گذار باید اطلاعات دقیقی در رابطه با آن چیزی که می‌خواهد در آن سرمایه گذاری کند، داشته باشد.

به طور کلی بهتر است سرمایه گذار در رابطه با چیزهایی سرمایه گذاری کند که تخصص و علم کافی در رابطه با آن داشته باشد. برای مثال اگر شخصی در حوزه معماری تخصص دارد، بهتر است در رابطه با حوزه‌های مربوط به آن همچون دکوراسیون و طراحی داخلی سرمایه گذاری کند.

  1. بررسی تیم و سابقه استارتاپ

سرمایه گذار باید در رابطه با تیم و افرادی که می‌خواهد همراه با آن‌ها استارتاپ را انجام دهد، اطلاعات کاملی به دست بیاورد. برای مثال باید در رابطه با نکاتی مانند اینکه فرد ایده پرداز چه مقدار از سرمایه شخصی خود را برای انجام آن به کار برده؟ و یا اینکه چه مدت از آغاز استارتاپ می‌گذرد؟ و … اطلاعات کافی به دست بیاورد.

این نکات می‌تواند آینده کاری سرمایه گذار با آن تیم را مشخص کند. دقت کنید شخصی که ایده می‌دهد حتماً نباید دارای سابقه کار و تخصص باشد. بسیاری از ایده‌ها به دست افراد غیر متخصص و جوان ایجاد شده‌اند.

  1. میزان عمل‌گرا بودن استارتاپ

این روزها ایده‌های بسیاری برای ایجاد کسب و کار و استارتاپ به وجود آمده است؛ اما در واقعیت تنها برخی از آن‌ها می‌تواند عمل‌گرا باشد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید امروزه در شرایطی هستیم که ممکن است در دو هفته اینترنت کشور قطع شود و سپس با آمدن کرونا تمامی کسب و کارهای سنتی تعطیل شوند. با توجه به این شرایط برای شروع یک کسب و کار و استارتاپ، باید همه جوانب را برای انجام یک سرمایه گذاری هدفمند در نظر گرفت.

  1. سرمایه گذاری بر اساس میزان بودجه

یک سرمایه‌گذار در صورتی که سرمایه کافی داشته باشد، می‌تواند روی طیف گسترده‌ای از استارتاپ ها سرمایه‌گذاری کند. ممکن است در این شرایط چند ایده رشد کرده و به موفقیت برسند. این مسئله می‌تواند ضرر احتمالی ایده یا ایده‌های دیگر را جبران کند. به طور کلی سرمایه‌گذار باید پولی را سرمایه‌گذاری کند که قدرت از دست دادنش را داشته باشد و بابت این مسئله لطمه‌ای به زندگی او وارد نشود.

  1. بررسی میزان درآمد زایی بازار آن استارتاپ

سرمایه گذار باید نوع بازاری که قرار است در آن فعالیت و معامله صورت بگیرد را بررسی کند. برای مثال باید بخش‌های مختلف بازار، میزان وسعت آن، سطح رقابت در آن و … را در نظر بگیرد. این مسئله می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در روند رشد شرکت داشته باشد.

در این شرایط کارآفرین باید با استفاده از دلایل منطقی، سرمایه گذار را قانع کند که بازار شرایط مناسبی برای نوع کسب و کارشان دارد. به طور کلی کارآفرین باید نشان دهد که ایده کسب‌وکارش می‌تواند در حال و آینده برای بازار جذاب باشد و مشتری‌های بی‌شماری را کسب کند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ