loader image

سرمایه گذاری شخصی در ترکیه

سرمایه گذاری شخصی در ترکیه با توجه به اینکه اقتصاد این کشور باثبات و پیشرفته است، هوشمندانه و سودآور به نظر می‌رسد. دولت ترکیه تلاش می‌کند تا با خصوصی‌سازی صنایع و جذب سرمایه، کشور خود را توسعه دهد. ازاین‌رو تسهیلات ویژه‌ای را به افراد سرمایه‌گذار اختصاص داده است. مهم‌ترین آن، اعطای پاسپورت و تابعیت کشور به سرمایه‌گذارانی ست که به مدت سه سال سرمایه خود را در این کشور حفظ کنند.

نحوه سرمایه گذاری شخصی در ترکیه

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه وجود دارد. بسته به اینکه بودجه مدنظر شما چقدر است و تا چه حد ریسک‌پذیر هستید، می‌توانید از این‌ روش‌ها استفاده کنید. اگرچه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف ریسک آمیز است، اما کشور ترکیه شرایط خاصی در نظر گرفته تا بستری امن و سودده برای سرمایه شما فراهم کند.

  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

برای سرمایه گذاری شخصی در ترکیه خرید خانه بهترین گزینه است. چراکه شرایط مختلفی برای خرید مسکن فراهم‌شده است و نیاز به پرداخت کامل مبلغ مسکن نیست. شما می‌توانید از واحدهای پیش‌ساخته و یا روش‌های اقساطی استفاده کنید. با خرید یک مسکن به ارزش 250 هزار لیر و حفظ آن برای سه سال متمادی، می‌توانید اقامت دائم کشور ترکیه را به دست آورید.

  • سرمایه گذاری با سپرده‌گذاری

با قرار دادن سپرده بانکی به ارزش 500 هزار دلار، در بانک‌های ترکیه می‌توان امیدوار بود که تابعیت و پاسپورت این کشور بعد از 3 سال به شما تعلق بگیرد.

  • سرمایه گذاری با کارآفرینی

کارآفرینی و ثبت شرکت یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری شخصی در ترکیه است. راه‌اندازی شرکت و استخدام 50 شهروند ترک، می‌تواند به اخذ تابعیت ترکیه کمک ویژه‌ای کند.

  • سرمایه گذاری به‌وسیله خرید سهام

خرید سهام با حداقل سرمایه 500 هزار دلار، نوعی سرمایه گذاری ایمن و سوددِ به شمار می‌آید. به‌شرط اینکه سهام شما به تأیید وزارت صنایع کشور ترکیه برسد.

سرمایه گذاری شخصی

سرمایه گذاری شخصی در ترکیه برای اخذ تابعیت

اخذ تابعیت و پاسپورت کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری بسیار ساده است. اگر سرمایه کافی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار پرسود و یا خرید ملک‌دارید، بهتر است آن را د کشور ترکیه خرج کنید. چراکه اقتصاد این کشور رو به رشد بوده و بسیار باثبات است.

بستر امن سرمایه گذاری علاوه بر اینکه شأن اجتماعی شمارا ارتقاء می‌دهد، شرایط را برای اخذ تابعیت فراهم می‌کند. از دیگر مزایای سرمایه گذاری شخصی در ترکیه افتتاح یک حساب بانکی بین‌المللی است که می‌تواند به مراودات تجاری با سایر کشورهای اروپایی کمک کند.

درواقع سرمایه گذاری در این کشور دروازه‌ای به‌سوی سایر کشورهای پیشرفته باز می‌کند و امکان سفر و مهاجرت به این مناطق را فراهم می‌کند. دریافت اقامت برای سرمایه‌گذاران 3 الی 6 ماه زمان می‌برد. این زمان برای اخذ اقامت اعضای خانواده حدود 2 ماه است.

ازآنجایی‌که کشور ترکیه اجازه داشتن دو تابعیت را به مهاجران می‌دهد، ازاین‌رو با خیال راحت و بدون اینکه نیاز به سلب تابعیت داشته باشید، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در مراحل اول، اقامت موقت سرمایه‌گذاران به شکل سالیانه تمدید می‌شود. در ادامه اقامت دائم کشور ترکیه به افرادی تعلق می‌گیرد که 5 تا 8 سال را به زندگی و کار در ترکیه اختصاص دهند.

نحوه سرمایه گذاری شخصی در ترکیه

سخن پایانی

سرمایه گذاری شخصی در ترکیه علاوه بر اینکه امن و سودآور است، شرایط را برای اخذ تابعیت این کشور و مراودات تجاری با سایر کشورهای اروپایی را فراهم می‌کند. شما می‌توانید سرمایه خود را برای خرید ملک، سهام، اوراق بانکی و همچنین سپرده‌گذاری اختصاص دهید. کافی است 3 سال سرمایه خود را حفظ کنید تا درنهایت اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ