loader image

سرمایه گذاری در کشور ترکیه | معرفی‌ترین بهترین شهرهای ترکیه برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور ترکیه | معرفی‌ترین بهترین شهرهای ترکیه برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور ترکیه، یکی از بهترین و پربازده‌ترین نوع سرمایه گذاری هاست. چراکه ترکیه کشور بسیار وسیع با موقعیت جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی و … بسیار مناسبی است.

در کشور ترکیه برخی از شهرها از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر و ترابزون امکانات رفاهی، اقتصادی و … بهتری دارند. به همین سبب در این شهرها بیشتر سرمایه گذاری انجام می‌شود. در ادامه امکانات و ویژگی‌های این شهرها را برای شما شرح می‌دهیم.

  1. سرمایه گذاری در شهر استانبول

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای ترکیه است. از گذشته تا امروز این شهر موقعیت ویژه ای داشته و هر سال میلیون‌ها توریست وارد آن می‌شوند.

استانبول دارای جاذبه‌های بسیاری از جمله پل‌های معلق، جاذبه‌های توریستی مدرن، جاذبه‌های تاریخی، مراکز تجاری بسیار، باغ‌های وسیع و مساجد، کلیساهای زیبا و بزرگ و … است. علاوه بر این با توجه به اهمیتی که این شهر دارد، پروژه‌های بسیاری مثل کانال استانبول در حال انجام است.

به طور کلی در یک جمله می‌توان گفت که استانبول ثروت کشور ترکیه است. این شهر بزرگ بیش از 16 میلیون جمعیت دارد و سالانه میلیون‌ها نفر به قصد خرید وارد آن می‌شوند.

  1. سرمایه گذاری در شهر آنکارا

این شهر در مرکز ترکیه قرار گرفته و دسترسی مناسبی به دیگر شهرهای ترکیه دارد. آنکارا شهر مدرنی است که از ساختمان‌های بلند، کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بین المللی و… تشکیل شده است.

آنکارا پایتخت سیاسی و مدرن کشور ترکیه است به همین سبب باعث جذب سرمایه گذاران بسیاری شده است. علاوه بر این آنکارا محصولات بسیاری همچون بهترین نوع پشم را به دیگر کشورها صادر می‌کند.

  1. سرمایه گذاری در شهر ازمیر

شهر زیبای ازمیر یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری ترکیه است. این شهر با بهره‌مندی از بهترین خط ساحلی و منظره‌های زیبای دریا، بهترین شرایط را برای سرمای گذاران در بخش توریستی به وجود آورده است. علاوه بر این ازمیر دارای امکانات بسیاری همچون دانشگاه‌ها، مراکز تجاری بزرگ، ادارات و سازمان‌های بین المللی و … می‌باشد. به همین خاطر افراد می‌توانند در کنار یک سرمایه گذاری سودآور، از امکانات ویژه ازمیر بهره ببرند.

  1. سرمایه گذاری در شهر ترابزون

ترابزون یکی از زیباترین شهرهای ترکیه هست که در امتداد دریای سیاه یک دروازه مهم بین شرق و غرب قرار گرفته است. این روزها با افزایش پروژه‌های شهری و سرمایه گذاری در این شهر، توجه سرمایه گذاران بسیاری در بخش‌های مختلف به‌خصوص املاک جذب شده است.

شرایط سرمایه گذاران خارجی برای دریافت تابعیت ترکیه

در سال 2017 بر اساس قوانین جدید کشور ترکیه، سرمایه گذاران خارجی می‌توانند حق شهروندی را بر اساس شرایط زیر دریافت کنند:

حداقل 50 نفر را استخدام کنند.

حداقل 500 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری کنند.

حداقل 250 هزار دلار آمریکا ملک غیر منقول خریداری کنند.

حداقل 500 هزار دلار اوراق قرضه به مدت سه سال خریداری کنند.

حداقل 400 هزار دلار آمریکا در بانک‌های عامل در ترکیه به مدت حداقل 3 سال سپرده گذاری کنند.

سرمایه گذاران خارجی که هرکدام از گزینه‌های بالا را اجرا کنند، می‌توانند به پیشنهاد وزارتخانه مربوط و تصمیم شورای وزیران، تابعیت ترکیه را به دست آورند. البته دقت داشته باشید که این قوانین ممکن است تغییر پیدا کند. برای داشتن اطلاعات بروز می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سخن آخر

در سال 2003 دولت ترکیه قانونی تحت عنوان (قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی) تصویب کرد. این قانون موانع پیش روی سرمایه گذاران خارجی را برداشته و امکانات بسیاری برای آن‌ها فراهم کرده است. به همین سبب در کوتاه مدت تعداد سرمایه گذاران خارجی را افزایش داده است.

در پایان به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که می‌خواهید با بودجه کم در یک کشور خارجی سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری در کشور ترکیه بهترین و امن‌ترین گزینه برای شما خواهد بود.

شما می‌توانید با سرمایه گذاری در کشور ترکیه، در کوتاه مدت به درآمد ایده آلی دست پیدا کنید و به عنوان شهروند شناخته شوید. برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری در کشور ترکیه، با کارشناسان ما تماس بگیرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ