سرمایه گذاری در ترکیه روشی ایده آل برای اخذ اقامت ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه روشی ایده آل برای اخذ اقامت ترکیه

امروزه افراد بسیاری خواهان اقامت در ترکیه و اخذ ویزای شهروندی در آن هستند. یکی از بهترین شیوه‌ها برای اخذ اقامت ترکیه، سرمایه گذاری در این کشور است.

با توجه به قوانین و شرایط کشور ترکیه، سرمایه گذاری در آن باید با آگاهی کاملی صورت بگیرد. به طور کلی سرمایه گذاری در هر کشوری دارای مزایا و معایبی است؛ اما در برخی از کشورها مزایا بسیار پر رنگ تر از معایب هستند. کشور ترکیه، با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی خوبی که دارد، شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد. علاوه بر این دولت ترکیه طرح‌های تشویقی برای خارجی‌هایی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند پیشنهاد می‌دهد. در ادامه برخی از مهم‌ترین طرح‌های تشویقی را برای شما عزیزان عنوان می‌کنیم:

 • پشتیبانی از نرخ بهره
 • اختصاص زمین‌های رایگان
 • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
 • کاهش میزان مالیات سازمان‌ها و شرکت‌ها
 • پشتیبانی حق بیمه اجتماعی از سهم کارگران و کارفرما

دولت ترکیه همواره تغییرات مناسبی در راستای اخذ اقامت ترکیه ارائه داده است. یکی از بهترین شیوه‌ها خرید ملک در ترکیه است. از این طریق افراد می‌توانند با خرید ملکی به قیمت ۲۵۰ هزار دلار و یا سپرده گذاری به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار بعد از افتتاح حساب در ترکیه به عنوان شهروند ترکیه به حساب بیایند.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه چه مزایایی دارد؟

شاید برای شما هم جای سؤال باشد که چرا این روزها سرمایه گذاری در ترکیه جزء بهترین سرمایه گذاری‌ها به حساب می‌آید! در اینجا ما مهم‌ترین مزایای این سرمایه گذاری را برای شما عنوان می‌کنیم تا بیشتر با ابعاد آن آشنا شوید.

 • اخذ پاسپورت ترکیه در کمترین زمان
 • سفر به بیش از ۱۱۰ کشور بدون نیاز به ویزا
 • بهره‌مندی از خدمات درمانی در کشور ترکیه
 • تحصیل به صورت کاملاً رایگان در کشور ترکیه

 

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید کشور ترکیه یکی از بهترین و ایده آل ترین کشورها در زمینه سرمایه گذاری است. این کشور با بهره‌مندی از جمعیت جوان و ماهر، موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب، هزینه‌های بسیار پایین، طرح‌های تشویقی دولت و … به عنوان هفتمین کشور ایده آل برای سرمایه گذاری در میان کشورهای جهان شناخته می‌شود. در ادامه مزایای سرمایه گذاری برای افراد خارجی را عنوان می‌کنیم:

 • سرمایه گذاران مستقیم خارجی در ترکیه می‌توانند در بلندمدت از امکانات دولتی بهره‌مند شوند.
 • سرمایه گذاران خارجی می‌توانند از طرح‌های تشویقی دولتی مانند طرح کاهش مالیات، دادن حق بیمه و … بهره‌مند شوند.

 

برخلاف دیگر کشور‌ها که تفاوت بسیاری بین مزایای سرمایه گذاران داخلی و خارجی می‌گذارند، ترکیه تمامی این موانع و اختلافات را برداشته است. شرکت سرمایه گذاری که مستقیم در ترکیه و یا شعبه دوم یا شرکا که در قالب یک شرکت سرمایه گذاری می‌کنند، هیچ‌گونه تفاوتی با سرمایه گذاران خارجی در سرمایه گذاری‌های غیرمستقیم که با خرید سهام یا اوراق قرضه انجام می‌شود ندارند.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

تحصیل در ترکیه

نکات مهم در رابطه با تحصیل در ترکیه

دلایل زیادی برای تحصیل در ترکیه وجود دارد. ترکیه با دارا بودن ویژگی‌های فرهنگی، حمل‌ونقل و موقعیت جغرافیایی خاص خود و همچنین سیستم آموزشی بین‌المللی