loader image

سرمایه گذاری در املاک ترکیه

سرمایه گذاری در املاک ترکیه یک روش بسیار منطقی برای اخذ اقامت موقت کشور ترکیه و به دست آوردن پاسپورت این کشور است. ازآنجایی‌که کشور ترکیه مرز بین اروپا و آسیاست، داشتن پاسپورت آن می‌تواند به مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی کمک زیادی کند. اگرچه خرید ملک نمی‌تواند به‌طور مستقیم اقامت دائم را به همراه بیاورد، اما می‌توان امیدوار بود باکمی صبر و حوصله و با گذر 5 الی 8 سال، اقامت دائم ترکیه را به دست آورد.

شرایط سرمایه گذاری در املاک ترکیه

ترکیه ازجمله کشورهایی است که پایه‌های اقتصادی بسیار محکم و رو به رشدی دارد. روابط دوستانه این کشور با سایر کشورهای اروپایی موجب شده تا درزمینهٔ تجارت و بازرگانی درهای زیادی به سوی ترکیه باز شود.

رشد سریع اقتصادی و عدم نیاز به اخذ ویزا نیز از سوی دیگر شهروندان ایرانی را به سهیم شدن در این پیشرفت تشویق می‌کند. مجموعه این عوامل موجب شده تا خرید ملک در ترکیه به یک سرمایه گذاری مطمئن و پرسود تبدیل شود. پیش از سرمایه گذاری در املاک ترکیه لازم است شرایط خرید ملک را در ترکیه مطالعه کنید.

شرایط سرمایه گذاری در املاک ترکیه

  • خرید مستقیم ملک

اولین روش و ساده‌ترین آن برای خرید و سرمایه گذاری در ملک، خرید نقدی خانه و دریافت آنی ملک است. بااین‌حال خرید خانه از این روش با توجه به هزینه بالای خانه در ترکیه، برای عموم مردم ممکن و مقرون‌به‌صرفه نیست. به‌منظور سهولت این امر، شرایط اقساطی یک تا 5 سال برای خرید برخی منازل، در نظر گرفته‌شده است.

  • خرید خانه از طریق وام

روش دیگر سرمایه گذاری در املاک ترکیه، دریافت وام از بانک است. بانک‌های ترکیه به افرادی که اقامت کاری ترکیه دارند و یا از طریق ثبت شرکت اقامت دریافت کرده‌اند، وام مسکن اعطا می‌کند. شرط استفاده از این روش که عموماً 75 درصد از نرخ کلی مسکن را شامل می‌شود، داشتن اقامت و حساب بانکی در کشور ترکیه است. اگر در این منطقه مشغول به کار هستید واجد دریافت وام هستید.

  • خرید پروژه‌های در حال ساخت

سومین روش برای سرمایه گذاری در املاک ترکیه، خرید ملک‌های در حال ساخت است. در این روش لازم است 20 الی 30 درصد مبلغ کل را پرداخت کنید و مابقی را به‌صورت اقساطی به صاحب‌ملک پرداخت کنید. ازآنجایی‌که ما تفاوت قیمت پرداختی از سود بانکی کمتر است، روش مقرون‌به‌صرفه‌ای به شمار می‌آید.

بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در املاک ترکیه

ازمیر و استانبول ازجمله بهترین شهرها برای سرمایه گذاری هستند. این دو شهر علاوه بر اینکه توریستی هستند، شلوغ و پرجمعیت‌اند. همین عوامل موجب شده تا سطح امکانات رفاهی در این مناطق نسبت به سایرین بیشتر شود. ازمیر ازجمله شهرهای بندری واقع در ترکیه است که آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد.

استانبول نیز از دو منطقه آسیایی و اروپایی تشکیل‌شده که در هر یک از آن‌ها سطح مطلوبی از امکانات اجتماعی و رفاهی ارائه می‌شود. در کنار این دو شهر توریستی، آنکارا نیز بسیار موردتوجه است. هزینه زندگی در این منطقه نسبت به سایرین بسیار کمتر است. سرمایه گذاری در املاک ترکیه و به‌خصوص پایتخت این کشور، می‌تواند نوید یک زندگی آرام و کم دغدغه را بدهد.

بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در املاک ترکیه

سخن پایانی

سرمایه گذاری در املاک ترکیه یک روش بسیار مطمئن و مقرون‌به‌صرفه برای اخذ اقامت در این کشور است. لازم است پیش از خرید ملک در ترکیه، با شرایط سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید. بهترین شهر برای خرید ملک، ازمیر و استانبول است. بااین‌حال خرید خانه در آنکارا، پایتخت کشور ترکیه نیز سودآور و مطمئن خواهد بود.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ