loader image

راه اندازی شرکت در ترکیه

راه اندازی شرکت در ترکیه یک روش تضمینی برای اخذ اقامت در ترکیه و پاسپورت این کشور است؛ که ترکیه یک کشور اوراسیایی است که بخشی از آن در آسیا و بخش دیگر آن در اروپا قرار دارد. همین عامل موجب شده تا اغلب سرمایه‌گذاران در بستر امن اقتصاد این کشور اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. شما می‌توانید در بخش‌های مختلف این کشور و در صنایعی همچون گردشگری، هتلداری، صنایع بومی روز و همچنین کشاورزی سرمایه‌گذاری کنید.

شرایط راه اندازی شرکت در ترکیه

نرخ بیکاری در طول سال‌های اخیر با رشد فزاینده‌ای روبرو بوده است. همین عامل موجب شده تا دولت با جذب سرمایه در صنایع مختلف، اقدام به رفع این معضل کنند. شما با ثبت شرکت و استخدام نیروی کار جوان می‌توانید از تسهیلاتی که دولت برای سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت در نظر گرفته، استفاده کنید. راه اندازی شرکت در ترکیه در طول چند مرحله انجام می‌شود.

 1. تعیین آدرس دفتر: اولین مرحله از کار، اجاره یک دفتر برای تأسیس شرکت است. نیازی نیست به دنبال دفاتر تجاری باشید، چراکه دولت امکان اجاره دفاتر خانگی را نیز فراهم کرده است. برای ثبت شرکت لازم است اجاره‌نامه و یا سند دفتر شرکت را ارائه دهید.
 2. تکمیل فرم‌های مخصوص به تأسیس شرکت و تنظیم اساسنامه
 3. اخذ شماره مالیاتی با مراجعه به اداره دارایی
 4. مراجعه به دفترخانه رسمی برای تأیید اساسنامه
 5. ثبت شرکت با مراجعه به اتاق بازرگانی
 6. چاپ روزنامه رسمی
 7. مراجعه به دفترخانه برای تأیید امضا و وکالت‌نامه
 8. تنظیم فرم اداره دارایی و تحویل اسناد موردنیاز به همین اداره
 9. در آخرین مراحل راه اندازی شرکت در ترکیه می‌بایست آدرس شرکت شما توسط بازرس اداره دارایی تأیید شود. پس‌ازاین شماره مالیاتی شرکت به شما تعلق می‌یابد و کارت بازرگانی شرکت صادر می‌شود.
 10. گشایش حساب بانکی و قرار دادن سپرده کافی برای اعتبار بخشیدن به شرکت می‌بایست اقدام به استخدام حسابدار و مشاور مالی کنید. این فرد می‌بایست از میان شهروندان ترک استخدام شود.

 

شرایط راه اندازی شرکت در ترکیه

مزایای راه اندازی شرکت در ترکیه

ازآنجایی‌که نرخ بیکاری در کشور ترکیه بالا است، دستمزد نیروی کار در این کشور به‌مراتب کمتر است. کم بودن نرخ مالیات بر درآمد از دیگر مزایای در نظر گرفته‌شده توسط دولت است که انگیزه راه اندازی شرکت در ترکیه را بالا می‌برد. از دیگر مزایای ثبت شرکت در ترکیه می‌توان به مواردی همچون نکات زیر اشاره نمود:

 • برخلاف کشورهایی همچون امارات متحده عربی نیاز به تأسیس شرکت با شهروندان ترکیه نیست. ازاین‌رو لزومی به پرداخت وجه بی‌مورد برای شراکت نخواهید داشت.
 • اقامت یک‌ساله در ترکیه به افرادی که در این منطقه اقدام به ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری می‌کنند تعلق می‌یابد.
 • پس از دریافت اقامت می‌توانید به‌راحتی اقدام به افتتاح حساب ارزی با واحدهای دلار، یورو و لیر و همچنین مراودات تجاری کنید.
 • با راه اندازی شرکت در ترکیه می‌توانید از وام‌های بانکی استفاده کنید.
 • با سرمایه‌گذاری از طریق شرکت و استخدام 50 شهروند ترک می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.
 • پروسه ثبت شرکت بسیار سریع و آسان انجام می‌شود.

 

مزایای راه اندازی شرکت در ترکیه

سخن پایانی

راه اندازی شرکت در ترکیه یک روش بسیار سودآور و مفید برای سرمایه‌گذاری در کشور توسعه‌یافته ترکیه است. فرآیند ثبت شرکت در پروسه‌ای بسیار کوتاه و آسان انجام می‌شود. با سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، ضمن اینکه از سود فراوانی بهره می‌برید، تابعیت این کشور اوراسیایی را به دست می‌آورید.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ