loader image

بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه

ترکیه کشور دوست و همسایه ما، امن‌ترین و پرسودترین بستر را برای سرمایه‌گذاری اتباع خارجی فراهم کرده است. در حالتی که شما بتوانید به گردش اقتصادی این کشور کمک کنید، دولت ترکیه اقامت و پاسپورت کشور خود را به شما اعطا می‌کند. برای یافتن بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه لازم است با روش‌های مختلف آشنا شوید. درنهایت با توجه به بودجه خود اقدام به سرمایه‌گذاری در بسترهای مختلف کنید.

شرایط سرمایه‌گذاری در ترکیه و مزایا آن

سرمایه‌گذاری چه در کشور ترکیه و چه در کشور خودمان ایران، ریسک آور است؛ اما با بررسی جوانب مثبت و منفی این موضوع می‌توان ریسک آن را به‌مراتب کاهش داده و سرمایه‌گذاری خود را امن و مفید ساخت. شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در ترکیه در طول سال‌های اخیر تفاوت بسیار کرده است.

خوشبختانه این تغییرات به نفع اتباع خارجی بوده و مبلغ نهایی سرمایه‌گذاری را کاهش داده است. بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه واردکردن مبلغی مابین 250 تا 500 هزار دلار به چرخه اقتصادی کشور ترکیه است که می‌تواند درنهایت به اخذ اقامت دائم کمک کند.

همان‌طور که می‌دانید ترکیه ازجمله کشورهایی ست که روابط بسیار مؤثر و دوستانه‌ای با اتحادیه اروپا دارد و در معرض پیشرفت روزافزون قرار دارد. مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در این کشور را می‌توان در همین مورد دانست. سایر مزایا شامل موارد زیر می‌شود.

  1. با سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌توانید تابعیت این کشور را به دست آورده و پاسپورت آن را دریافت کنید. (با حفظ تابعیت قبلی)
  2. پروسه دریافت پاسپورت تنها 3 تا 6 ماه زمان می‌برد.
  3. پاسپورت این کشور جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست و امکان سفر به 148 کشور دنیا را بدون اخذ ویزا فراهم می‌کند.
  4. پاسپورت دریافتی 10 سال اعتبار داشته و به شکل مادام‌العمر قابل تمدید است.
  5. با دریافت تابعیت این کشور، کلیه اعضای خانواده شما از خدمات درمانی و تحصیلات رایگان بهره خواهند برد.
  6. در اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، نیاز به گذراندن دوره سربازی نخواهید داشت.

 

شرایط سرمایه‌گذاری در ترکیه و مزایا آن

شناخت بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، سرمایه‌گذاری در ترکیه، موجب اخذ تابعیت خواهد شد. ازآنجایی‌که پاسپورت ترکیه معتبر و باارزش است، با اخذ تابعیت این کشور می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی، بدون نیاز به اخذ ویزا، سفر کنید. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  1. سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه است. چراکه علاوه بر سودآور بودن، امکان اسکان شمارا در این کشور فراهم می‌کند. از طریق خرید ملک می‌توانید اقامت یک‌ساله ترکیه را دریافت کنید. درنهایت اگر به مدت سه سال ملک خود را حفظ کنید، تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد. مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در ملک حداقل 250 هزار دلار است.

  1. سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت

با احداث یک شرکت و استخدام 50 شهروند ترکیه‌ای، می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. برای ثبت شرکت لازم است در قدم اول یک بیزینس پلن به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارائه دهید. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت حدود 10 هزار لیر ترکیه است.

  1. سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

با گذاشتن یک سپرده به ارزش 500 هزار دلار در بانک‌های کشور ترکیه و حفظ آن به مدت سه سال، می‌توانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. درنهایت نیز تابعیت آن را کسب کرده و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. این روش امن‌ترین و بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه است که نیاز به خرید ملک و ثبت شرکت را برطرف می‌کند.

شناخت بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه

سخن پایانی

سرمایه‌گذاری در کشور توریستی و صنعتی ترکیه می‌توانید فواید مالی بسیاری داشته باشد. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در این کشور به اخذ تابعیت آن نیز کمک می‌کند. ما رد این مطلب بهترین راه سرمایه‌گذاری در ترکیه را عنوان کردیم تا شما با توجه به بودجه مدنظر خود اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

 

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ