loader image

اخذ تابعیت در ترکیه

اخذ تابعیت در ترکیه دغدغه اصلی افرادی است که تصمیم به مهاجرت و زندگی در این کشور را دارند. ازآنجایی‌که پاسپورت ترکیه معتبر و باارزش است، اخذ تابعیت این کشور می‌تواند مسیر مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی را ساده‌تر کند. دولت ترکیه نیز این شرایط زندگی را برای شهروندان خود بسیار مطلوب ساخته است. امکان تحصیل رایگان و بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان تنها بخشی از مزایا زندگی در این کشور توسعه‌یافته است.

روش‌های مختلف اخذ تابعیت در ترکیه

خوشبختانه روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت و درنهایت تابعیت کشور ترکیه وجود دارد. انتخاب این روش‌ها وابستگی مستقیمی به شرایط شخص شما دارد. کافی است به ترکیه سفر کنید و اقامت آن را به دست آورید. درنهایت با گذر 3 الی 8 سال زندگی در ترکیه و حفظ سرمایه‌هایی همچون ملک، حساب بانکی و همچنین شرکت تجاری، می‌توان تابعیت ترکیه را به دست آورد.

  • اخذ تابعیت از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه فرصت مناسبی برای اخذ تابعیت در ترکیه فراهم می‌کند. این کشور با دارا بودن دانشگاه‌های رده‌بالا، امکان تحصیلات عالی را فراهم ساخته است. نزدیکی و مجاورت کشور ما با کشور دوست و همسایه ترکیه، موجب شده تا سفر به این کشور بدون داشتن ویزا امکان‌پذیر باشد.

ازاین‌رو یکی از دغدغه‌های اصلی از بابت تحصیل در ترکیه از بین می‌رود. پس از اتمام تحصیلات در ترکیه لازم است در این کشور مشغول به کار شوید و ویزای کاری دریافت کنید. ازدواج و یا سرمایه‌گذاری نیز می‌تواند در ادامه به کسب پاسپورت ترکیه کمک کند.

  • اخذ تابعیت در ترکیه از طریق کار

ویزای کاری ترکیه، یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت ترکیه است. برای اخذ این ویزا لازم است که توسط یک کارفرمای ترک دعوت به کار شوید. مجوز کار شما در کمتر از 90 روز صادرشده و برای یک سال اعتبار دارد. اقامت کاری در ترکیه تا دو سال قابل تمدید است. اگر بتوانید پروسه کاری خود را به مدت 8 سال ادامه دهید، تابعیت ترکیه به شما تعلق خواهد یافت.

روش‌های مختلف اخذ تابعیت در ترکیه

  • پاسپورت ترکیه از طریق ازدواج

یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ تابعیت در ترکیه، ازدواج با شهروندان ترک است. دولت ترکیه به مهاجرینی که با شهروندان ترک ازدواج کنند، پاسپورت اهدا می‌کند. به‌شرط اینکه ازدواج شما به شکل رسمی و قانونی ثبت شود و همچنین سن زوجین بیش از 18 سال باشد. البته لازم است زوجین به مدت 3 سال در کنار هم زندگی کنند و در صورت جدایی صوری نبودن ازدواج آنان به مقامات قضای ثابت شود. به خاطر داشته باشید شرط ازدواج رسمی زمانی محقق می‌شود که زوجین در صحت عقل و اراده باشند. همچنین در صورت تأهل قبلی، مطلقه بوده و دوره شرعی خود را نیز طی کرده باشند.

  • اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های رایج برای اخذ تابعیت در ترکیه، سرمایه‌گذاری در این کشور است. ازآنجایی‌که پایه‌های اقتصادی ترکیه محکم است، سرمایه‌گذاری در این کشور امن و پرسود تلقی می‌شود. برای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانید یک ملک خریداری کنید و یا اقدام به ثبت شرکت و استخدام شهروندان ترک کنید.

خرید سهام، قرار دادن سپرده در بانک و همچنین خرید اوراق قرضه از روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری در ترکیه است. بااین‌حال نباید در مدت سه سال به سرمایه خود دست بزنید.

  • اخذ تابعیت در ترکیه از طریق تولد

برخلاف سایر کشورهای اروپای، تولد در خاک ترکیه منجر به تابعیت این کشور نمی‌شود. تنها در حالتی نوزاد شما تابعیت این کشور را دریافت می‌کند که والدین او تابعیت ترکیه را داشته باشند. در مواردی اگر نوزاد در ترکیه متولد شود اما پدر و مادر وی مشخص نباشند، دولت ترکیه به نوزاد تابعیت کشور خود را می‌دهد.

اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

سخن پایانی

اخذ تابعیت در ترکیه از طریق روش‌های مختلف امکان‌پذیر شده است. شما می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج و کار، پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. این پاسپورت معتبر و باارزش بوده و می‌تواند زمینه سفر و زندگی در سایر کشورهای اروپایی را فراهم کند.

 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات مرتبط 

شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

موقعیت استراتژیک کشور ترکیه و رشد اقتصادی روزافزون آن موجب شده تا اغلب ایرانیان به سرمایه‌گذاری در این کشور علاقه‌مند شوند. ازآنجایی‌که خرید ملک موجب

سود سرمایه گذاری در ترکیه

سود سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه‌یافته است که تلاش بسیاری برای جذب سرمایه دارد. تلاش دولت ترکیه در راستای جذب سرمایه تاکنون

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه

کار آفرینی در ترکیه یک روش تضمینی برای دریافت اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت معتبر آن است. ازآنجایی‌که کارآفرینان نقش ویژه‌ای در گردش چرخ